Motorlu kurye Firması

Hakkımızda

Pera Kurye, 2013 yılından beri yirmi birinci yüzyılın en temel ihtiyaçlarından biri haline gelmiş kurye hizmetini müşterilerine sunan bir kurye firmasıdır. Mecidiyeköy’de kurulmuş olan firmamız, yıllardır müşterilerine üst düzey memnuniyet yaşatabilmek için kurye sektörünün trendlerini yakından takip etmekte ve ihtiyaca göre hizmet üretmektedir. Kurye Pera için öncelik her zaman müşteri memnuniyeti olup, çalışma prensibi güvenilir teslimat üzerinedir.

Moto kurye ve araçlı kurye ihtiyaçlarını üst düzey hizmet kalitesiyle karşılayan Pera Kurye, İstanbul genelinde haftanın her günü ve günün her saati hizmet sunmaktadır. Kullanıcılar için İstanbul’da bir çözüm ortağı olma mottosuyla faaliyet gösteren firmamız, yoğun trafik koşullarında bile müşterilerine tam zamanında teslimat ve gönderi güvenliği garantisi sağlamaktadır.

Misyon ve Vizyon Değerlerimiz

Pera Kurye için en önemli değer, müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikası ile kurye hizmetinin eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Firmanın kârı değil, müşterinin memnuniyeti odaklı iş planımız sayesinde İstanbul içi tüm gönderiler tam zamanında teslimat adresine ulaşmaktadır.

Pera Kurye, İstanbul için çözüm ortağı olma amacı güttüğü için, gönderilerin güvenliklerinden de kendini sorumlu tutmaktadır. Taşıma esnasında gönderinin başına gelebilecek her türlü sorun ya da kaza, firmamız tarafından karşılanmaktadır. Taşıma işlemi ise gönderinin niteliğine özel olarak yapılmaktadır.

Kurye hizmeti verilen ürünler, yapıları itibariyle birbirlerinden farklılık gösterebilmektedir. Boyut, değer, aciliyet noktasında birbirinden farklılaşan gönderilen için aynı kurye hizmeti verilmesi de verimsizliğe sebep olabilir. Bu sebeple Pera Kurye olarak bizler, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretimi yapmaktayız. Gönderinin boyutuna, aciliyetine ve değerine göre başka hizmetler sunmakta ve müşterinin tam olarak ihtiyacını karşılamayı amaç edinmekteyiz.

Firmamız, kurye ihtiyacı duyan müşterilerimize en uygun fiyatta en kaliteli hizmeti verme amacıyla faaliyet göstermektedir. Kurye ücretleri teslimat adresi ve gönderi adresi arasındaki mesafe doğrultusunda farklılık gösterse de, müşterilerimizin maddi yükümlülüğünü asgari düzeyde tutmaya çalışmaktayız.

Müşteri Memnuniyeti Odaklı Hizmet Politikası

Pera Kurye, verdiği hizmetler aracılığıyla kurye sektöründeki yaygın uygulamaların öncüsü konumundadır. Tüm hizmetlerinde birincil amacı müşteri memnuniyeti olan Kurye Pera, kurulduğu tarihten itibaren bu politika doğrultusunda gönderi takibi sistemini uygulamakta ve şeffaf bir gönderi süreci sunmaktadır. Anında takip ve raporlama sistemi ile gönderilerin konumu ve teslimat süreci net bir şekilde müşteriye iletilmektedir.

Göndericinin adresinden alınan gönderi, teslimat adresine ulaşana kadar müşterilere gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Aynı zamanda teslimat gerçekleştikten sonra da göndericiye bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Firmamızın müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikası doğrultusunda randevulu teslimat ve kimlik karşılığı teslimat da verilen hizmetlerimiz arasındadır. Böylece teslimatın doğru kişiye teslim edildiğine dair herhangi bir şüphe oluşmamaktadır.

Şubelerimiz

Pera Kurye, 2013 yılında İstanbul’un Mecidiyeköy ilçesinde kurulmuştur. Verdiğimiz kaliteli hizmet doğrultusunda yeni şubelerimiz de ailemize katılmış ve hizmet verdiğimiz noktalar artmıştır. Mecidiyeköy şubemiz dışında Ataşehir ve İkitelli bölgelerinde de hizmet sağlamaktayız. Böylece İstanbul içi 7/24 hizmet anlayışımız çerçevesinde, teslimat noktasına en yakın nokta tarafından kurye gönderimi sağlanmaktadır.

Tüm şubelerin tek bir merkez tarafından yönetildiği firmamız ile moto kurye hizmeti oldukça kolay ulaşılabilir bir noktaya gelmiştir. Müşterilerden gelen aramalar doğrultusunda, gönderinin alınacağı adrese en yakın şubeden gönderiyi teslim almak üzere araç çıkışı yapılmaktadır. Yine araçlı kurye sistemi de benzer şekilde işlemekte ve müşterinin bekleme süresi asgari düzeye indirilerek ekstra zaman kaybı yaşatılmamaktadır.

Hizmetlerimiz

Pera Kurye, müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermeyi amaç edinmektedir. Gönderinin ve talebin niteliğine göre farklı gönderi hizmetleri de tarafımızca karşılanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda gönderinin aciliyeti ve boyutuna özel sunduğumuz kurye hizmetleri ise 3 başlık altında incelenebilmektedir.

Moto Kurye Hizmeti: Standart moto kurye hizmetimiz, göndericinin adresinden ürünün alınıp teslimat adresine götürülmesi sürecini kapsamaktadır. İstanbul sınırları içerisinde bir adresten başka bir adrese motosikletli kuryelerimiz aracılığıyla gönderi teslimatı gerçekleştirdiğimiz hizmetimiz, adrese bağlı olarak 150 ila 210 dakika arasında gerçekleşmektedir.

Araçlı Kurye Hizmeti: Araçlı kurye hizmeti, moto kurye hizmetine bir alternatif olarak sunulmaktadır. Moto kurye hizmetiyle taşınması mümkün olmayacak ebattaki gönderiler için araçlı kurye hizmeti sunmaktayız.

Express Kurye Hizmeti: Express kurye hizmetimiz, moto kurye hizmetinin mesai saati dışında kalan ya da daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gereken teslimatlar için sunulmaktadır. Express kurye doğrultusunda gönderi olabilecek en kısa sürede teslimat adresine ulaştırılmaktadır.

Güvenlik Politikası

Pera Kurye, hem gönderinin hem de müşteri bilgilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Gönderinin güvenliği, uzman ekip tarafından teslim alma, teslimat istikametine gidiş ve teslim etme süreçlerinde garanti altındadır. Kurye ile taşınan gönderinin niteliğine göre gerekli önlemler alınmaktadır. Kırılabilecek ya da değerli eşyalar, kıymetli evraklar gibi taşınması dikkat gerektiren gönderilerde uzman ekibimiz gerekli taşıma koşullarını sağlamaktadır.

Müşterilerimizin kişisel bilgileri Pera Kurye güvencesi altındadır. Hiçbir koşulda hiçbir müşterimizin bilgisi 3. kişilerle paylaşılmamaktadır. Böylece değerli bir eşya ya da acil bir evrak için kurye hizmeti alan müşterilerimizde oluşabilecek tüm tedirginlikler önlenmekte ve gerekli sorumluluk üstlenilmektedir.